Cyklus Re:public art

Blok 2: Současné negalerijní prezentace výtvarného umění

RE: Public art je půlroční přednáškový projekt o šesti blocích zaměřených na fenomén umění ve veřejném prostoru nahlížený z pozice teoretiků a historiků umění a architektury, kurátorů, praktikujících umělců a výtvarných aktivistů. Jednotlivé přednáškové bloky nabídnou různé interpretační rámce pro chápání a pojetí veřejného prostoru a umění v něm, ať už se jedná o rozkrývání různorodosti této problematiky napříč časem, uvádění příkladů současných domácích i zahraničních výtvarných aktivit, prezentaci jednotlivých představitelů konkrétních realizací do veřejného prostoru a besedy s nimi, nebo o interpretace tohoto jevu v podání kritiků a teoretiků.

Mira Keratová: Verejný priestor. Kolektivizácia či privatizácia?

O probléme verejného priestoru počas tzv. „normalizácie“ a v súčasnosti; V kontexte témy prezentácia umeleckých projektov v mestskom priestore organizovaných billboard gallery europe (bg); O súvislostiach mestského priestoru, urbanizmu a kvality života na panelákovom sídlisku (výstava Fantázie o začiatku, Bratislava 2008–2009); Poštátnený verejný priestor za socializmu (dokumentácia akcií a intervencií Jána Budaja a Dočasnej spoločnosti intenzívneho prežívania; projekt www.workingmemory.sk).

Mgr. Mira Keratová − kurátorka a kritička současného umění. Mezi její poslední kurátorské projekty patří Fantázie o začiatku (Bratislava – Petržalka, 2008–2009), Pracovná pamäť (Tranzit, Bratislava, 2009), Romantika mojej mladosti, budúcnosť mojej nostalgie (Stredoslovenská galéria, Banská Bystrica, 2010).

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Fotodokumentace